سپید مشق

دل آدمی بزرگتر از این زندگیست ، و این راز تنهایی اوست

سپید مشق

دل آدمی بزرگتر از این زندگیست ، و این راز تنهایی اوست

سپید مشق

چون قناری به قفس؟ یا چو پرستو به سفر؟
هیچ یک ! من چو کبوتر؛ نه رهایم ، نه اسیر !
◆•◆•◆•◆
گویند رفیقانم کز عشق بپرهیزم
از عشق بپرهیزم ، پس با چه درآمیزم؟
◆•◆•◆•◆
گره خورده نگاهم
به در خانه که شاید
تو بیایی ز در و
گره گشایی ز دلم...

بایگانی

تا غدیر ... 7

جمعه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۳۰ ب.ظ

هفتم : پیروان اهل بیت علیهم السلام و دشمنان ایشان

هان مردمان! صراط مستقیم خداوند منم که شما را به پیروی آن امر فرموده. و پس از من علی است و آن گاه فرزندانم از نسل او، پیشوایان راه راستند که به درستی و راستی راهنمایند و به آن حکم و دعوت کنند.

سپس پیامبر صلّی الله علیه و آله قرائت فرمود: «بسم الله الرّحمن الرّحیم الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ ﴿1﴾ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ ﴿2﴾ مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ﴿3﴾ إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ ﴿4﴾ اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ ﴿5﴾ صِرَاطَ الَّذِینَ أَنعَمتَ عَلَیهِمْ غَیرِ المَغضُوبِ عَلَیهِمْ وَلاَ الضَّالِّینَ ﴿6﴾» (حمد)

هان! به خدا سوگند این سوره درباره ی من نازل شده و شامل امامان می باشد و به آنان اختصاص دارد.

آنانند "اولیای خدا که ترس و اندوهی برایشان نیست" (یونس62) 

بدانید ! "ستیزندگان آنان گمراه و نابخرد و برادران شیاطین اند که برای گمراهی مردمان ، سخنان بیهوده را به یکدیگر می رسانند" .(انعام 112)

بدانید که خداوند از دوستان امامان در کتاب خود چنین یاد کرده: «[ای پیامبر ما] نمی یابی ایمان آورندگان به خدا و روز بازپسین، که ستیزه گران خدا و رسول او را دوست بدارند، گرچه آنان پدران، فرزندان،برادران و خویشانشان باشند. خداوند ایمان را در دلهایشان تثبیت فرموده و با روحی از سوی خود ایشان را تأیید نموده ، آنان جاودانه در بهشت هایی در خواهد آورد که از زیر درختان آن ها نهرها جاری است . خداوند از آنان خشنود است و آنان از خداوند ، همانان اند حزب الله . بدانید حزب الله رستگارانند ."(مجادله22)

بدانید! دوستداران امامان مؤمنانی هستند که خداوند عزوجل چنین توصیف فرموده: «آنان که ایمان آورده و باور خود را به شرک نیالوده اند، در امان و آنان هدایت یافتگان اند.»(انعام82)
هشدار! یاران پیشوایان کسانی هستند که به باور رسیده و از تردید و انکار دور خواهند بود.(حجرات15)

هشدار! یاران امامان آنانند که با آرامش و سلام به بهشت درخواهند شد و فرشتگان با سلام آنان را پذیرفته، خواهند گفت: «درود بر شما که پاک شده اید. اینک داخل شوید که در بهشت، جاودانه خواهید بود.»(حجر46)

بدانید! بهشت پاداش دوستان آنان است و در آن بی حساب روزی داده خواهند شد.(غافر40)

بدانید! دشمنان آنان آن کسانی اند که در آتش درآیند.(نساء10) و همانا ناله ی افروزش جهنم را می شنوند در حالی که شعله های آتش زبانه می کشد و زفیر (صدی بازدم) جهنم را نیز درمی یابند.(ملک7)

علی ولی الله

و خداوند درباره ی ستیزگران با آنان فرموده: «هرگاه امتی داخل جهنم شود همتای خود را نفرین کند تا آنکه تمامی آنان به یکدیگر بپیوندند ، آخرین آنها با اشاره به اولین آنها گوید پروردگارا! اینان ما را گمراه کردند پس بر آنان کیفر دوچندان از آتش فرود آور . خداوند فرماید برای هر دو گروه کیفر دوچندان خواهد بود و لیکن شما نمی دانید»(اعراف 38)

بدانید که خداوند درباره ی دشمنان امامان فرماید: «هر گروهی از آنان داخل جهنم شود نگاهبانان می پرسند: مگر برایتان ترساننده ای نیامد؟! می گویند: چرا ترساننده آمد لیکن تکذیب کردیم و گفتیم: خداوند وحی نفرستاده و شما نیستید مگر در گمراهی بزرگ!»و نیز گویند :"اگر سخن خدا را می شنیدیم یا اندیشه می کردیم اکنون در میان اهل آتش نبودیم " . پس اینان به گناه خود اعتراف نمودند و خطاب قهر فرا رسد که: «نابود باد دوزخیان!»(ملک8-11)

هشدار! یاران امامان در نهان، از پروردگار خویش ترسانند، آمرزش و پاداش بزرگ برای آنان خواهد بود.(ملک12)

هان مردمان! چه بسیار راه است میان آتش و پاداش بزرگ!

ای مردمان! خداوند ستیزه جویان ما را ناستوده و نفرین فرموده و دوستان ما را ستوده و دوست دارد.

ای مردمان! بدانید که همانا من انذارگرم و علی مژده دهنده.

هشدار! که من بیم دهنده ام و علی راهنما.

ای مردمان! بدانید که من پیامبرم و علی وصی من است.

هان مردمان! بدانید که همانا من فرستاده ام و علی امام و وصی پس از من است. و امامان پس از او فرزندان اویند.

آگاه باشید! من والد آنانم ولی ایشان از نسل علی خواهند بود.

باده مست و باده نوشان مست و ساقی مستِ مست

مست می چرخد به دورش عالمی ساغر به دست

۹۵/۰۶/۲۶
سپیدار

خطبه غدیر

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی