سپید مشق

دل آدمی بزرگتر از این زندگیست ، و این راز تنهایی اوست

سپید مشق

دل آدمی بزرگتر از این زندگیست ، و این راز تنهایی اوست

سپید مشق

چون قناری به قفس؟ یا چو پرستو به سفر؟
هیچ یک ! من چو کبوتر؛ نه رهایم ، نه اسیر !
◆•◆•◆•◆
گویند رفیقانم کز عشق بپرهیزم
از عشق بپرهیزم ، پس با چه درآمیزم؟
◆•◆•◆•◆
گره خورده نگاهم
به در خانه که شاید
تو بیایی ز در و
گره گشایی ز دلم...

بایگانی

تا غدیر ...11

سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۵، ۰۸:۲۴ ب.ظ

یازدهم : بیعت گرفتن رسمی

ای مردمان! شما بیش از آنید که در یک زمان با یک دست من بیعت نمایید. از این روی خداوند عزّوجل به من دستور داده که از زبان شما اقرار بگیرم و پیمان ولایت علی امیرالمؤمنین را محکم کنم و نیز بر امامان پس از او که از نسل من و اویند؛ همان گونه که اعلام کردم که ذرّیّه من از نسل اوست.

پس همگان بگویید:

«البتّه که سخنان تو را شنیده پیروی می کنیم و از آن ها خشنودیم و بر آن گردن گذار و بر آن چه از سوی پروردگارمان در امامت اماممان علی امیرالمؤمنین و امامان دیگر - از صلب او - به ما ابلاغ کردی، با تو پیمان می بندیم با دل و جان و زبان و دست هایمان. با این پیمان زنده ایم و با آن خواهیم مرد و با آن اعتقاد برانگیخته می شویم. و هرگز آن را دگرگون نکرده شکّ و انکار نخواهیم داشت و از عهد و پیمان خود برنمی گردیم.

[ای رسول خدا] ما را به فرمان خدا پند دادی درباره ی علی امیرالمؤمنین و امامان از نسل خود و او، که حسن و حسین و پیشوایان بعد از آنان که خداوند برپا کرده است. پس عهد و پیمان از ما گرفته شد از دل و جان و زبان و روح و دستانمان. هر کس توانست با دست وگرنه با زبان پیمان بست. و هرگز پیمانمان را دگرگون نخواهیم کرد و خداوند از ما شکست عهد نبیند. و نیز فرمان تو را به نزدیک و دور از فرزندان و خویشان خود خواهیم رسانید و خداوند را بر آن گواه خواهیم گرفت. و هر آینه خداوند بر گواهی کافی است و تو نیز بر ما گواه باش.»

ای مردمان! اکنون چه می گویید؟ همانا خداوند هر صدایی را می شنود و آن را که از دل ها می گذرد می داند. «هر آن کس هدایت پذیرفت، به خیر خویش پذیرفته. و آن که گمراه شد، به زیان خود رفته.»(زمر41) و هر کس بیعت کند، هر آینه با خداوند پیمان بسته؛ که «دست خدا بالای دستان آن هاست.»(فتح10)

ای مردمان! اینک با خداوند بیعت کنید و با من پیمان بندید و با علی امیرالمؤمنین و حسن و حسین و امامان پس از آنان از نسل آنان که نشانه ی پایدارند در دنیا و آخرت.

خداوند مکّاران را تباه می کند و به باوفایان مهر می ورزد. «هر که پیمان شکند جز این نیست که به زیان خود گام برداشته، و هر که بر عهدی که با خدا بسته پابرجا ماند، به زودی خدا او را پاداش بزرگی خواهد داد.»(فتح10)

هان ای مردمان! آن چه بر شما برگفتم بگویید و به علی با لقب امیرالمؤمنین سلام کنید و اکنون بگویید: «شنیدیم و فرمان می بریم پروردگارا، آمرزشت خواهیم و بازگشت به سوی تو است.»(بخشی از 285بقره) و نیز بگویید: «تمام سپاس و ستایش خدایی راست که ما را به این راهنمایی فرمود وگرنه راه نمی یافتیم و البته فرستادگان پروردگارمان به درستی آمده اند»(اعراف43)

ای مردمان! هر آینه برتری های علی بن ابی طالب نزد خداوند عزّوجل - که در قرآن نازل فرموده - بیش از آن است که من یکباره برشمارم. پس هر کس از مقامات او خبر داد و آن ها را شناخت او را تصدیق و تأیید کنید.

ای مردمان! آن کس که از خدا و رسولش و علی و امامانی که نام بردم پیروی کند، به رستگاری بزرگی دست یافته است.

ای مردمان! سبقت جویان به بیعت و پیمان و سرپرستی او و سلام کنندگان بر او با لقب امیرالمؤمنین، رستگارانند و در بهشت های پربهره خواهند بود.

هان مردمان! آن چه خدا را خشنود کند بگویید. پس اگر شما و تمامی زمینیان کفران ورزند، خدا را زیانی نخواهد رسانید.

پروردگارا، آنان را که به آن چه ادا کردم و فرمان دادم ایمان آوردند، بیامرز. و بر منکران کافر خشم گیر! و الحمدللّه ربّ العالمین.

بهشت را بهشته ام بهشت من علی بود 

۹۵/۰۶/۳۰
سپیدار

خطبه غدیر

نظرات (۱)

سلام خانوووووم جان! سال تحصیلی جدیدتون مبارک! ان شاء الله که سالم و سلامت باشین!
چه قدر خوب بود خاطره اولین روز مدرسه تون! خیلی هیجانی و تاحدودی هم پلیسی بود! D: خستگی از تنم رفت! :))))
....
رفتم پنجم! خوب بود! دوست داشتم! فقط  چقدر شیطونن این پسررررراااااااا......! به زور جلو خنده ام رو گرفته بودم !!! یه کارایی می کنن آخه! ولی تا این جای کار تحت کنترل بود! فک کنم  تو پایه های بالاتر سواد علمی خیلی مهمه! زود بچه ها رو تحت تأثیر قرار می ده و کار رو تا حدودی راحت می کنه! خدا آخر و عاقبتمون رو به خیر کنه! ؛)
پاسخ:
سلام همکار جان!
اولین روز و خستگی؟!!! خسته نباشید!
...
اوووووووووه!  پنجم اونم پسرا! 
بله تو پایه های بالاتر باید از نظر علمی پر باشی! و بچه ها بفهمند و بدونند که سوادش رو داری و گرنه از کنترل خارج میشن ! اما اگه اعتمادشون رو جلب کنی دیگه کار راحت میشه ! 
از نظر رفتار ، پوشش، گفتار و کلا ظاهر هم همیشه زیر ذره بینی ! موفق باشی عزیزم!
...
راستی کتابای اول تا چهارم رو حتی شده در حد ورق زدن نگاه کن تا پیش نیاز و مراحلی که بچه ها برای یادگیری هر درس گذروندن رو بدونی ! تسلطت به مطالب سالهای گذشته خیلی مهمه ! 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی